Hubneme úsěšně - Zázračné potraviny - Chlorella

Vyhledávaný výraz musí mít minimálně 3 znaky.

Zázračné potraviny - Chlorella

16. 10. 2011 0:00

Doba ve které žijeme není pro nás úplně jednoduchá. Plno zodpovědnosti, práce, povinnosti, nároky které se na nás kladou a stres, který je na denním pořádku. Paradoxně dnešní doba spoléhá na náš nedostatek času a proto je trh zahlcen nejrůznějšími „zaručeně fungujícími“ produkty, které nám pomůžou od stresu, od nadváhy, od bolesti…

Máme k dispozici spousty léků, tabletek, zázračných pilulek a koktejlů i výživových doplňků, kteří nás zbaví našich neduhů a my budeme směle po pár dnech či hodinách dál pokračovat v tempu, na které jsme zvyklé. Bohužel tyto preparáty nenajdou příčinu našich obtíží, spíše zaženou aktuální příznaky, které se nám později vrátí, pokud nezačneme pracovat a odstraňovat jejich příčinu. Pak tedy co se nám v počátcích zdá jako usnadnění problému se po určité době projeví jako ještě větší problém, pokud budeme přehlížet signály, které nám tělo dává pomalu najevo, může se stát že skončíme mnohem a mnohem hůře. Jako první jsme pro Vás připravili článek o řase jménem Chlorella.

Chlorella je sladkovodní řasa, která patří k vůbec nejstarším organismům na Zemi. Dlouho byla braná pouze jako další položkou v seznamu druhů obývající planetu. Teprve po důkladném prozkoumání živin vědci objevili poklad, který je v Japonsku nejprodávanějším potravinovým doplňkem - pravidelně ji užívá neuvěřitelných deset miliónů lidí. Důvod obliby je jednoduchý, chlorella je velmi bohatý zdroj živin. Obsahuje vůbec nejvíc chlorofylu z celé rostlinné říše!
Pro lidské zdraví chlorella nabízí komplexní výživu – je zdrojem řady esenciálních živin ve formě pro lidský organismus dobře využitelné. Je bohatá na minerály, vitaminy ale i na chlorofyl, vlákninu, antioxidanty ribonukleové kyseliny a unikátní růstový faktor CGF – díky tomu přímo vyživuje každou z bilionů buněk našeho těla. Je prevencí onemocnění a podporuje buněčnou regeneraci. Díky přírodním složkám je vhodná pro každého, včetně dětí a kojenců, seniorů nebo i domácích mazlíčků.

Minerální látky a stopové prvky zvyšují schopnost buněk vázat vodu a vyplavovat odpadní látky. Rovněž účinně vytěsňují jedovaté kovy a brání jejich kumulaci v organismu. Pevná vlákna chlorelly mechanickým působením (jako kartáč) odstraňuje nánosy odpadu přichyceného v trávicím traktu. Chlorell je díky svým schopnostem velmi dobrým pomocníkem při detoxikaci organismu.

Nukleové kyseliny a aminokyseliny jsou stavebním materiálem k přestavbě poškozených buněk, čímž se snižuje množství buněčného odpadu. Tím může pomoci ke zpomalení stárnutí a je účinnou prevencí řady degenerativních a civilizačních onemocnění . Široké spektrum vitaminů B zvyšuje odolnost proti stresu a tím snižuje množství škodlivých látek vzniklých z emočního vypětí.

Chlorofyl působí protizánětlivě a urychluje hojení poškozené tkáně. Svým zásaditým působením v organismu reguluje pH a vytváří podmínky ke správnému fungování imunitního systému.

Chlorella je dobrým prebiotikem, čímž v trávicím trkatu vytváří „peklo“ pro plísně a „ráj“ pro přirozenou mikroflóru. Zvyšuje imunitní odpověď organismu, který se stává odolnějším v boji s viry, bakteriemi, plísněmi i s rakovinou!

Chlorella je se doporučuje užívat nejen preventivně (když nepociťujete žádné subjektivní příznaky nemoci), ale i při civilizačních onemocnění i rakovině (usnadňuje průběh nemoci a její léčbu). Dávkování chlorelly záleží prakticky na stavu organismu, u mužl se dávka pohybuje kolem 5g, pro ženy je to kolem 4g. Pokud víte, že Váš jídelníček neobsahuje vyvážený poměr živin, žijete ve stresu, nebo máte oslabenou imunitu, je vhodné dávkování zvýšit a přizpůsobit aktuálnímu stavu onemocnění!

%DDD v 5 g Chlorelly:

Vitamin A 40,8 %
Vitamin H 39 %
Vitamin D 173 %
Vitamin E 4,4 %
Vitamin C 2,1 %
Vitamin B1 11,6 %
Vitamin B2 20,6 %
Vitamin B3 10,8 %
Vitamin B5 3,9 %
Vitamin B6 8,6 %
Vitamin B12 840 %
Kyselina listová 32,5 %
Železo 57,9 %
Vápník 2,8 %
Hořčík 4,2 %
Zinek 15,7 %
Měď 0,4 %
Draslík 2,4 %
Fosfor 12,1 %

 

 
V případě zájmu o prezentaci, ochutnávku či koupi zelených potravin - chlorelly a mladého ječmene nás neváhejte kontaktovat přes kontaktní formulář či telefonní číslo 776546464.

(článek byl zpracován na základě materiálů společnosti Green Ways, Daniela Mrázová)

0

Diskuse: Zázračné potraviny - Chlorella

V diskusi není žádný příspěvek.

předchozí 1/0 další

Pro přidání komentáře je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet, můžete si ho založit zdarma zde