Hubneme úsěšně - Lidský organismus a jeho pH

Vyhledávaný výraz musí mít minimálně 3 znaky.

Lidský organismus a jeho pH

6. 1. 2012 0:00

Cílem tohoto článku je informovat klienty o pH lidského těla, o jeho hodnotách a jídelníčku, který je spojen s kladnou či zápornou hodnotou pH, a má určitý vliv na stav lidského těla. Hodnota pH udává kyselost na stupnici 1 - 7 a nebo zásaditost na stupnici 7 – 14.

Málokdo možná ví, že lidské tělo lépe funguje pokud je jeho hodnota pH 7,14 – lehce zásaditější, jenže některé životní funkce jako například trávení vytvářejí prostředí kyselé.

Co tedy můžeme udělat proto, abychom zachovali naše tělo více zásadité a v rovnováze?

Metabolické procesy našeho těla přirozeně vytváří kyselé prostředí. Tato nežádoucí „kyselost těla“ je třeba neutralizovat či vyrovnávat zásaditými látkami tak, aby nedošlo k poškození tkání a orgánů, které napomáhají detoxikaci těla. Proto je velmi důležité, aby v těle bylo dostatek zásaditých látek, protože přítomnost zásaditých látek v těle zabraňuje vzniku mnoha nemocí.

Všechny buňky v našem těle jsou velmi citlivé na hodnotu pH, pokud je pH příliš kyselé, buňky tak začnou odumírat vlastním toxickým odpadem a jeho kyselostí. Mnoho studií dokazuje, že lidé se správným pH se těší dobrému zdraví, zatímco lidí s příliš vysokým či nízkým pH mají daleko vyšší riziko nemoci. Velice nepatrná nerovnováha v pH může způsobit závažnou nemoc. Naše tělo dělá vše pro udržení pH v rovnováze a pokud je to nutné, začne do krve vyplavovat rezervní zásadité  látky - především je to vápník – a použije je v boji proti kyselému prostředí. 
Příznaky mírné acidózy (kyselost) jsou bolesti hlavy, nedostatek energie, ospalost, rychlé a mělké dýchání, zvedání žaludku, zvracení, ale i průjem, dehydratace. To vše může vyústit až ve vážnější onemocnění jako je artritidu, cukrovku, lupus, osteoporózu, vysoký krevní tlak, civilizační onemocnění a hlavně většinu rakovin! Buňka rakoviny je kyselá, a pokud máme své pH v těle kyselé díky špatné životosprávě, stresem a neděláme prevenci proti překyselení organismu, vytváříme tím ideální prostředí pro rakovinové buňky!

Jednoduchou cestou, jak si udržet zásadité pH v těle, je zdravý životní styl:

  • Zvyšte příjem ovoce a zeleniny, čerstvé potraviny, či zeleninové a ovocné šťávy.  Naopak omezte potraviny, které dopomáhají k překyselení organismu – cukr, mouka, masné výrobky, průmyslově zpracované potraviny.
  • Dostatek tekutin každý den, v jídelníčku by měla být nejvíce zastoupená voda, k doplnění minerálů stačí sklenička denně kvalitní minerální vody, omezte kofein.
  • Zvládejte svůj stres, naučte se vědomě odpočívat, najděte si činnost u které můžete na chvilku zapomenout na všechna trápení!
  • K odkyselení organismu vám můžou dopomoci tzv. zelené potraviny. Zelené potraviny (ječmen, chlorella, atp.) obsahují  chlorofyl, který pomáhá tělo odkyselovat.

 

Naší výživou můžeme velmi ovlivnit pH v těle. Přílišná konzumace pšeničných výrobků, sladkostí, rafinovaného cukru, průmyslově zpracovaných výrobů, mléčných výrobků, masných výrobků a fast foodů může vést k překyselení organismu. Další faktory, které ovlivňují naše pH je kouření, drogy, styk s chemikáliemi, výfukovými plyny, emoční stres a negativní myšlení. Jsou věci které změnit nemůžeme – třeba místo bydliště, ale jsou věci, které ovlivnit můžeme – můžeme se sami rozhodnout, zda si dojdeme na fastfood naproti přes ulici a nebo zda si nakoupíme kvalitní a čerstvé suroviny a uvaříme si zdravý oběd či večeři.

Pokud vás zajímá jaké pH v těle máte, zeptejte se v lékárně na diagnostický proužek k určování pH - to pak zjistíte z moči nebo slin. Určitě je to výborná pomůcka k pravidelné kontrole. Pokud vám pH vyšlo lehce kyselé nepanikařte, zařaďte do jídelníčku hodně zelených potravin - ječmen, chlorellu, spirulinu atp. Tyto potraviny obsahují chlorofyl, který vám pomůže pH těla srovnat. Pokud již máte nějaké onemocnění, na které se léčíte, určitě se nebraňte zeleným potravinám, ba naopak jejich dávkování zvyšte! Můžete tím přispět k rychlejší regeneraci buněk a vytvářet tak příjemné prostředí pro naše buňky a smrtelné prostředí pro buňky rakovinové.

(www.naturalnews.com, Daniela Mrázová)

 

0

Diskuse: Lidský organismus a jeho pH

V diskusi není žádný příspěvek.

předchozí 1/0 další

Pro přidání komentáře je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet, můžete si ho založit zdarma zde