Hubneme úsěšně - Aerobic Dynamic Kickbox

Vyhledávaný výraz musí mít minimálně 3 znaky.

Aerobic Dynamic Kickbox

27. 8. 2011 0:00

Co je aerobic dynamic kickbox, známý také pod zkratkou ADK? Je to aerobic nebo kickbox? Lidé velice často nevědí, co si pod tímto názvem představit. „Budu se na hodině ADK prát v ringu? Potřebuji nějakou speciální výstroj? Zvládnu vůbec tu hodinu?“, ptají se sami sebe či přímo trenéra.

V nejlepším případě se může ADK stát skvělým dynamickým tréninkem pro kickboxery, kteří motivovaní hudbou nebo jejím rytmem podávají větší výkony a zlepšují svou kondici. Ovšem nejběžněji se s ADK setkáme na skupinových hodinách ve fitness centrech, kam na ně s nadšením chodí jak ženy, tak i muži.

O co tedy při ADK vlastně jde? Jedná se o bezkontaktní skupinové cvičení pro veřejnost, ke kterému potřebujete jen sportovní oblečení jako na každou jinou hodinu a samozřejmě taky trochu toho sportovního nadšení. V každém případě pamatujte na dobrou obuv, která utlumí většinu nárazů při poskocích a doskocích, např. po technikách kopů atp.

ADK se cvičí v rytmu dynamické motivující hudby v tempu cca 160 bpm (beatů za minutu), kdy technikami z kickboxu- kombinacemi úderů a kopů, procvičíme a vytvarujeme celé tělo. Stejně jako při klasické hodině aerobiku je ADK rozdělen na jednotlivé bloky (kombinace technik), které se během hodiny odcvičí. Používají se jednoduché pohyby (jab, punch, hook, uppercut, front/side/round/back kick…) a jejich kombinace. Každý instruktor podle svých zkušeností a podle technické vyspělosti a výkonnosti klientů volí takové techniky (hook kick, spinning kick, elbow strike, jump kick…), aby hodina plynule gradovala a místo únavy na závěr přišlo maximální nasazení a euforie.

První návštěva ADK většinou, jako vždy při zkoušení nových pohybových dovedností možná trochu zaskočí množstvím rychlých dynamických pohybů, ale s každým dalším propoceným tričkem si je člověk víc a víc jistý a spokojený – nejenom, že to zvládl, ale dokonce se stále zlepšuje. Při kvalitním provádění technik tělo funguje v koordinované souhře svalů a nedochází k přetěžování některých partií. Ano, zpočátku sice bolí „celý člověk“, ale tak je to vždy s novým cvikem a to hlavní je: nevzdat to.

Jde rozhodně o velmi energické, rychlostně vytrvalostní cvičení, při kterém se procvičí svaly nejen paží a nohou, ale kompletně celého těla s důrazem na aktivní stabilitu našeho „středu“ (břišní, zádové a posturální svaly). Při balancování na jedné noze v technikách kopů je tato svalová práce nejvýraznější. Pro ADK není podmínkou výborná fyzická kondice, zkušenosti z bojových sportů, věkové omezení či extremní protažení, jak známe s populárních akčních filmů. Každý z nás máme své fyzické limity, které zbytečně nepokoušíme a hodinu odcvičíme v r&aa cute;mci svých možností. VŽDY tady také platí pravidlo: máme-li zdravotní obtíže, konzultujeme je NEJPRVE s lékařem a pak až s instruktorem!!

I přes fyzickou náročnost je toto cvičení vhodné nejen pro získání nových dovedností a souměrnému rozvoji aktivního svalstva, ale patří mezi aerobní aktivity, které nám nejen zlepšují výkonnost kardiovaskulární systému (plic, srdce a oběhové soustavy), ale také tímto rozvojem a zlepšující se kondicí pomáhají intenzivním spalováním kalorií hubnout. Několikrát během hodiny se tělo dostane svými výkony do anaerobního stadia práce, ale to mu vydrží vždy jen několik desítek sekund a opět samovolně zvolní do aerobního pásma, kde se například vzniklá kyselina mléčná odbourá.

Při ADK dochází k dynamické aktivizaci a rozvoji svalových vláken, zvyšování fyzické kondice a následně k efektivnějšímu využívání uložených energetických zdrojů a rychlejšímu spalování tuků. Vybijeme si stres, zasmějeme s přáteli, získáme nové dovednosti, hezčí postavu, lepší kondici a větší sebevědomí. Zkrátka Aerobic Dynamic Kickbox je výbornou volbou pro naši psychickou pohodu i fyzickou kondici…


Více informací: www.petr-dostal.czpetrdostal@centrum.cz

0

Diskuse: Aerobic Dynamic Kickbox

V diskusi není žádný příspěvek.

předchozí 1/0 další

Pro přidání komentáře je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet, můžete si ho založit zdarma zde