Hubneme úsěšně - Předsevzetí 2013: Zhubnu!!!

Vyhledávaný výraz musí mít minimálně 3 znaky.

Předsevzetí 2013: Zhubnu!!!

3. 1. 2013 2:21

Každý začátek roku je vždy spojován s předsevzetím, každý z nás se už alespoň jednou pokusil o nějakou změnu v životě (hubnutí, cvičení, naučit se jazyk, přestat kouřit aj.) Ovšem každý nový začátek umíme odsouvat na pro nás lepší dobu – začnu od pondělí, od nového měsíce, od nového roku… Pokud chceme opravdu něco změnit, nepotřebujeme k tomu ani nový měsíc, ani nový rok. Stačí, když v sobě máte takové odhodlání a přesvědčení, že se změnou můžete začít hned, třeba uprostřed července nebo půlce týdne. 

 

Ale přeci jenom  začátek roku v nás symbolizuje nový začátek, chceme být prostě o trochu lepší než v tom roce předešlém. Pojďme si říct jak tedy na předsevzetí, aby jste tentokrát byli úspěšný!

Určete si jen jedno předsevzetí

Určitě máte víc plánů, které chcete zrealizovat, vyberte si ale jen jedno předsevzetí se kterým budete pracovat, vycházejte z toho, po čem nejvíce toužíte a čemu chcete věnovat svojí energii.

Promyslete svůj záměr a naplánujte kroky

Jsou lidé, kterým stačí jen rozhodnoutí a ze dne na den jsou schopní přeorganizovat svůj život. Pokud je vaše předsevzetí např. zhubnout, určitě bych k tomuto kroku přistupovala postupně. Nejprve je potřeba se podívat na váš problém a analyzovat kroky (napište si svůj jídelníček, tak jak doposud jíte a pijete, potom analyzujte různé oblasti jídelníčku – Máte dostatečný pitný režim? Jíte dostatek masa a ryb? A co ovoce a zelenina? Těchto otázek si můžete klást mnoho a je potřeba najít na ně odpovědi.

Určete si cíl

Cíl je velmi důležitá věc, musíte vědět, kam vaše kroky směřují, cíl si určujte pouze takový, aby byl reálný splnit. (I kdybyste měli 30 kg nadváhy, dejte si za cíl „jenom“ 10 kg, pravděpodobnost úspěchu je mnohem vyšší, než kdybyste bojovali s celými 30kg.

Postupujte krok po kroku

Jídelníček už máte rozebraný a určitě jste podle vašich odpovědí poznali kde děláte nejčastější chyby. Začněte pracovat na odstraňování těchto chyb, co třeba začít pitným režimem? Až se naučíte dostatečně a správně pít, přidejte si další „krok“ – třeba pravidelnost v jednotlivých jídlech.

Požádejte o pomoc nebo o podporu

Nejvíc práce budete muset udělat stejně sami, ale s podporou vám to půjde mnohem lépe. Poproste rodinné příslušníky o podporu a povzbuzení, pomoc můžete vyhledat u výživových poradců.

Odměňujte se

Za malé pokroky malé odměny. Odměna vás může namotivovat dál, navíc vám zpříjemní vaše úsílí. 

Pište si deník

Deník je určitě dobrá věc na vaše postřehy, poznámky, ale i cíle a plány. Do deníku si můžete psát vše, co přímo souvisí s vaším předsevzetím, deník je místo, kde je vám vše dovoleno.

Nenechte se odradit okolím ani vaším selháním

Bohužel jsou lidé, kteří nemají pochopení pro někoho, kdo se odhodlal něco změnit, nenechte se těmito lidmi odradit, nestojí vám ani za špetku vaší energie. Pokud selžete nebo zhřešíte, rozhodně si nic nevyčítejte a vraťte se co nejdřív k vašemu propracovanému plánu!

Vyčkávejte

Pamatujte si jednu důležitou věc, nikdy nebylo hubnutí zadarmo a nikdy se nezhublo přes noc. Nebuďte k sobě tak kritičtí, zkuste být trpělivý a výsledek se brzy dostaví. Radujte se z každého malého úspěchu, ono totiž těch 10, 20 nebo 30 kg jsme taky nepřibraly přes noc.

Pozitivně myslete

Zkuste místo obvyklého „musím zhubnout“ nebo „chci hubnout“ mít na paměti jen „Hubnu“. Nepoužívejte slovo dieta, už jen to ve vašem těle startuje stres, nahraďte slovem, které máte vy osobně rádi  - co takhle si představit plnou mísu čerstvého ovoce, nebo fresh juice, co třeba zeleninový salát, lívance z ovesných vloček – i tohle může být vaše „dieta“.

Tak a teď už jen směle do toho! 

(Daniela Mrázová, hubnemeuspesne.cz)

 

0

Diskuse: Předsevzetí 2013: Zhubnu!!!

V diskusi není žádný příspěvek.

předchozí 1/0 další

Pro přidání komentáře je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet, můžete si ho založit zdarma zde